Sada znamo kako se JNA na Visu "odbranila" od napada MUP-a
Ne znam koji mi je vrag bio kad sam, surfajući internetom, naletio na starog "znanca". U beogradskoj "Politici" od 3.1.2011. godine objavljen je članak "Mornar u svojoj luci" s podnaslovom: "Kapetan bojnog broda u penziji Marijan Todosijević, posle 25 seoba, najzad dobio stan" . http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Mornar-u-svojoj-luci.lt.html Eto, uljudba bi nalagala čestitati a dužnost proanalizirati "dejstvovanje" jednog oficira neprijateljske vojske koja nas je okruživala na jadranskom Kronštatu (kako su partizani prozvali Vis kada su ga okovali žicom 1944. godine). Zadnje borbeno uporište mornara iz Čačka: Stupišće na Visu Rezerva - dan prije osnivačke skupštine HDZ-a Todosijevića sam sreo prije točno 25 godina. Bilo je to u subotu 24. ožujka 1990. godine. Dan prije osnivačke skupštine HDZ - otoka Visa (tada su sadašnji gradovi Komiža i Vis činili jednu Općinu), pozvali su nas u - rezervu. U prvi tren, a s obzir...
"Kada moj brod dođe ispred komiške luke, prisiljen sam malom pasarom ulov prebacivati na kraj i to više sliči utrci k Palagruži nego 21. stoljeću. U današnjoj situaciji kad je ulov pao i do 50 posto od uobičajenog, svi ti novi troškovi i te kako poskupljuju cijelu ovu našu jadnu priču.” Rekal je Tonkin rođak Pjerino u Slobodnuj!
OdgovoriIzbriši... i zato nimon za plotit 6 mijori za mobitel ca je za menom ostalo dok som bil pricidnik Turističke zajednice. I zatu nimon ni za plotit desetak mijori kuni za komunalnu naknadu... Skapulala me gospođa gradonačelnica, moja rodica Tonka jer je ukinula dvo radno mista za literat moje duge i sad vej nimo ku postovjat neugodno pitanja. Troškovi, troškovi...
Hrvoje V.