Reizbor Vijeća Mjesnog odbora PODŠPILJE - 1. dio

Ovih dana agitpropi komiške Ko-ko-da vlasti pišu o nekom REIZBORU u Mjesnom odboru Podšpilje. (reizbor = ponovni izbor za obavljanje neke funkcije). http://www.komiza.hr/wp-content/uploads/2015/06/Pokrenut-postupak-za-reizbor-Mjesnog-odbora-u-Pod%C5%A1pilju.pdf
U slučaju Mjesnog odbora Podšpilje ova najava podsjeća na poznati poratni „evergreen“: „Komunisti blažena vam ruka, vi ste narod izbavili od muka!“
Hrvatski zakoni donose se u Saboru RH a Komiža, „srećom“, ima svoju zakonodavnu vertikalu u saborskoj zastupnici SDP-a Tonki Ivčević. Ona pak za prijatelja ima ministra uprave Arsena Bauka. 
Stoga, u 2 nastavka pogledajmo kakve koristi i Komiža, i Podšpilje imaju od "svoje" saborske zastupnice kada ona primjenjuje Zakon o lokali „na terenu“.
Na školskoj zgradi, obnovljenoj u HDZ-ovom mandatu (1993.-1997.)
 je natpisna ploča suspendiranog Mjesnog odbora Podšpilje
 i razbijena natpisna ploča ogranka HDZ - Podšpilje.
Svakome prema "zasluzi", jednima suspenzija, drugima - kamen! 

Iz Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samupravi:
Članak 61.
Tijela mjesnog odbora su vijeće mjesnog odbora i predsjednik vijeća mjesnog odbora. Vijeće mjesnog odbora biraju građani s podruĉja mjesnog odbora koji imaju biraĉko pravo. Za ĉlana vijeća mjesnog odbora moţe biti biran graĊanin koji ima biraĉko pravo i prebivalište na podruĉju mjesnog odbora ĉije se vijeće bira. Ĉlanovi vijeća mjesnog odbora biraju se na neposrednim izborima, tajnim glasovanjem, razmjernim izbornim sustavom. Postupak izbora ĉlanova vijeća mjesnog odbora uređuje predstavniĉko tijelo općim aktom, odgovarajućom primjenom odredaba zakona kojim se uređuje izbor ĉlanova predstavniĉkih tijela jedinica lokalne samouprave. Mandat ĉlanova vijeća mjesnog odbora traje ĉetiri godine.

Mandat članova zadnjeg Vijeća MO Podšpilje istekao je u lipnju 2009. godine. Kad je mandat Vijeća MO Podšpilje istekao, u predstavničkom tijelu Grada Komiže, većinu od 6 vijećnika činila je koalicija SDP-HNS-HSS. Predsjednik Gradskog vijeća bio je Vinko Sviličić (HSS). U idućem mandatu Gradskog vijeća od lipnja 2013., ponovno je većinu imala ista koalicija a predsjednik je Edo Bogdanović (HNS)
2 mandata ko-ko-dakanja nisu polučila izbore za članove  Vijeća MO Podšpilje!
  
Članak 61.a
Jedinica lokalne samouprave koja ima osnovane mjesne odbore dužna je provoditi izbore za ĉlanove vijeća mjesnih odbora. Izbore za ĉlanove vijeća mjesnih odbora raspisuje predstavniĉko tijelo.
Članak 61.b
Prigovore zbog nepravilnosti u postupku kandidiranja i izbora ĉlanova vijeća mjesnih odbora rješava nadleţno izborno povjerenstvo, utvrđeno općim aktom predstavniĉkog tijela. Protiv rješenja nadležnog izbornog povjerenstva podnositelj prigovora koji je nezadovoljan takvim rješenjem, ima pravo žalbe nadležnom uredu državne uprave, odnosno nadležnom gradskom uredu u Gradu Zagrebu.
Članak 61.c
Vijeće mjesnog odbora donosi program rada mjesnog odbora, pravila mjesnog odbora, poslovnik o svom radu u skladu sa statutom, financijski plan i godišnji obraĉun te obavlja i druge poslove utvrĊene zakonom i statutom.
Članak 62.
Vijeće mjesnog odbora iz svoga sastava većinom glasova svih ĉlanova bira predsjednika vijeća na vrijeme od ĉetiri godine. Predsjednik vijeća mjesnog odbora, u skladu sa statutom, predstavlja mjesni odbor i za svoj rad odgovara vijeću mjesnog odbora. Za obavljanje poslova iz ĉlanka 60. ovoga Zakona predsjednik vijeća mjesnog odbora odgovara općinskom naĉelniku, odnosno gradonaĉelniku.
Članak 63.
Vijeće mjesnog odbora, u skladu sa statutom, radi raspravljanja o potrebama i interesima građana te davanja prijedloga za rješavanje pitanja od mjesnog znaĉaja, može sazivati mjesne zborove građana. Mjesni zbor građana saziva se za dio podruĉja mjesnog odbora koji ĉini određenu cjelinu (dio naselja, stambeni blok i sl.). Mjesni zbor građana vodi predsjednik mjesnog odbora ili ĉlan vijeća mjesnog odbora kojeg odredi vijeće.
Članak 64.
Nadzor nad zakonitošću rada tijela mjesnog odbora obavlja općinski naĉelnik, odnosno gradonaĉelnik koji može raspustiti vijeće mjesnog odbora, ako ono uĉestalo krši statut jedinice, pravila mjesnog odbora ili ne izvršava povjerene mu poslove.

Čitavo vrijeme, od lipnja 2009. do lipnja 2015. godine, gradonačelnica Grada Komiže je Tonka Ivčević (SDP). Od konca 2011. postala je i saborska ku-ku-riku zastupnica. Kako je ona to „obavljala nadzor nad zakonitošću“ rada MO Podšpilje kojega su upravo ona i njeni ko-ko-da pajdaši – suspendirali?

Članak 65.
 U gradovima se mogu statutom osnivati gradski kotarevi ili gradske ĉetvrti kao posebni oblici mjesne samouprave. Gradski kotar, odnosno gradska ĉetvrt je oblik mjesne samouprave koji se osniva za podruĉje koje predstavlja gradsku, gospodarsku i društvenu cjelinu, a koje je povezano zajedniĉkim interesima građana. Djelokrug, ovlasti i tijela gradskih kotareva, odnosno gradskih ĉetvrti ureĊuju se statutom grada shodno odredbama ovoga Zakona koje se odnose na mjesnu samoupravu u mjesnim odborima.
Članak 66.
Mjesni odbori, gradske ĉetvrti i gradski kotarevi pravne su osobe.


Pametnome je valjda dovoljno o „reizboru“ u MO Podšpilje, a u 2. nastavku ćemo Vas dodatno informirati.

Primjedbe

  1. HRVATSKA PRED DEMOGRAFSKIM SLOMOM I IZUMIRANJEM

    Dr. Šterc: Ova Vlada ima anacionalni koncept i ne čini apsolutno ništa za popravak svoje demografske baze
    Demografske posljedice za Hrvatsku svih navedenih procesa su ulazak hrvatske populacije u demografski slom i izumiranje, izrazito velika starost ukupnog stanovništva, nemogućnost revitalizacije domicilnom populacijom i početak ozbiljnijeg procesa supstitucije stanovništva. Demografski problem Hrvatske je vrlo ozbiljan i ne shvati li se kao strateško pitanje opstanka kroz ključne dokumente i institucije nismo sigurni u hrvatsku budućnost.

    Što ova Vlada čini za popravak svoje demografske baze?

    Apsolutno ništa jer ih to pitanje niti ne zanima u anacionalnom konceptu upravljanja Hrvatskom.

    OdgovoriIzbriši
  2. U ovu zgradu i u sve druge zgrade, propale poljoprivrede na škoju,
    sa najviše agronoma kukurikavaca po glavi stanovnika,
    u Poje,
    treba preuredit u sobe ili apartmane jer se očekuje najezda turista
    u posjeti titove špilje.
    Škoju treba muzej titomanije.

    Drug Tito prokleti hudić

    OdgovoriIzbriši
  3. Obnovimo znanje o drugu Titi:

    Administrator
    Thursday, 21 May 2015
    Zapravo je pitanje dana kad će Josip Broz Tito dobiti zvijezdu na holivudskom šetalištu slavnih, pošto s vremenom postaje sve jasnije kako je taj čovjek bio ikona holivudskog jet-seta, te najneosjetljivije skupine ljudi na planetu.

    OdgovoriIzbriši
  4. OBAVIJEN VELOM TAJNE

    16. lipnja 1944. – Titova prevara i sporazum sa Subašićem

    Na današnji dan 16. lipnja 1944. potpisan je znameniti sporazum Tito-Subašić koji je i do danas obavijen velom tajne, osobito iz komunističkih krugova.

    Godine 1944. izbjeglička jugoslavenska vlada u Londonu u službi kralja Petra Karađorđevića odlučila se odreći četnika pod vodstvom Draže Mihailovića i izabrati novog premijera. Odlučili su se za Hrvata Ivana Šubašića, koji je prije Drugog svjetskog rata bio ban Banovine Hrvatske. Šubašić je bio čovjek po volji Britanaca i Amerikanaca, jer je predstavljao raskid s velikosrpskim tendencijama i korak prema demokratičnosti. U međuvremenu je Josip Broz Tito s vodstvom partizanskog pokreta svoj glavni štab smjestio na otoku Visu, jer je zbog desanta na Drvar morao pobjeći s kopna. Vis je bio izvan domašaja njemačkih i ustaških snaga i postao je sjedište Titovog štaba i baza za partizansko osvajanje Dalmacije i čitave Jugoslavije.

    Na glavnom polju na Visu posječene su masline kako bi se napravila pista za slijetanje aviona. Na inzistiranje Winstona Churchilla Tito je morao početi pregovore s jugoslavenskom izbjegličkom vladom iz Londona. Churchill je mislio da će Tito izoliran na Visu sada biti spremniji na ustupke. Premijer Šubašić sletio je na Vis i održao trodnevne pregovore s Titom. Na današnji dan potpisan je sporazum Tito-Šubašić. Radilo se o uzajamnom kompromisu. Jugoslavenska izbjeglička vlada priznala je neke odluke AVNOJ-a i buduće federativno uređenje države. Dogovoreno je da se do konačnog oslobođenja države ne će pokretati pitanje hoće li Jugoslavija u budućnosti biti monarhija ili republika.

    Tito se obvezao da će buduća jugoslavenska vlada biti formirana zajednički s izbjegličkom kraljevskom vladom. Zanimljivo je da su neki partizani kritizirali Tita što je uopće pregovarao s vladom kralja Petra kojoj je AVNOJ oduzeo legitimnost. Zato je Tito napravio potez inače potpuno neobičan za njega. Tjedan dana nakon potpisivanja sporazuma uputio je pismo svim zemaljskim antifašističkim vijećima. U pismu je objasnio da se tim sporazumom nije odrekao niti jedne odluke Drugog zasjedanja AVNOJ-a i da su razlozi za ustupke bili “vanjskopolitičke prirode”. I doista, Titovo potpisivanje sporazuma bio je vješt diplomatski manevar kojim je dobio savezničku potporu, a sva obećanja izbjegličkoj vladi u budućnosti je lako izbjegao kad je Komunistička partija konačno zavladala Jugoslavijom.

    Titova prijevara oko slobodnih izbora

    Sporazumom Tito-Šubašić je izbjeglička jugoslavenska kraljevska vlada u Londonu, sastavljena «od demokratskih elemenata koji se nisu kompromitirali» u borbi protiv jugokomunističkog pokreta, priznala odluke AVNOJ-a iz 1943. godine, a kao ustupak se komunistički predstavnici obvezaše kako će nakon rata u obnovljenoj Jugoslaviji održati višestranačke i demokratske izbore, koji su i održani 1946. godine, ali koji nisu bili višestranački niti demokratski.

    Postoje još uvijek živi svjedoci koji govore o „tapeciranim“ i „netapeciranim“ glasačkim kutijama u koje su se bacale metalne kuglice, a agenti OZNE bi odvodili one koji bi se usudili glasati protiv „velikog komunističkog vožda Tita“.

    Bila je to još jedna od niza prijevara pokojnog komunističkog diktatora koje je počeo već prije rata izdajući svoje „drugove“ NKVD-u i Staljinu u Moskvi, pa do likvidacije hrvatskih i drugih nepoželjnih komunista poput Andrije Hebranga, izdaje Staljina do niza drugih prijevara kojima je održavao svoj status „božanstva“ i diktature u Jugoslaviji.

    Izvor: narod.hr

    OdgovoriIzbriši
  5. U titove tunele, kojih ima bezbroj treba napravit zahode, jer,
    stari antifašisti se moraju negdje olakšat.

    OdgovoriIzbriši
  6. A šta me gledaš? Koji .....?
    Misliš da više neću govoriti istinu kad me ti "milo" pogledaš!


    OdgovoriIzbriši

Objavi komentar

Popularni postovi s ovog bloga

Komiža: "nastavimo lijepu prIču..." - KAMP KAMENICE

Sada znamo kako se JNA na Visu "odbranila" od napada MUP-a

TITOVA ŠPILJA - komunistička LAŽ!